Šediváková Štěpánka

Štěpánka Šediváková se narodila v roce 1997 v Praze. V roce 2012 zahajuje studium na Pražské konzervatoři ve hře na saxofon do třídy pana Pavla Fiedlera. Od září roku 2017 zde zahájila poslední - šestý školní rok. Absolvovala několik ročníků interpretačních kurzův Ostravě pod vedením Pawla Gusnara, Phillipe Portejoije a dalších. Zůčastnila se mezinárodních kurzů ve Vídni, kde výuku vedl Arno Bornkamp a mezinárodních kurzů v Bratislavě. 

Úspěchy zaznamenává také na soutěžích. Již v roce 2012 se účastního koncertního turné a soutěže po Itálii a v roce 2013 obdrželi 1. cenu ve hře na saxofon v Rusku - Železnogorsk.

Další úspěchy nasledují, a to i na mezinárodních soutěžích konzervatoří. v roce 2016 obhájila titul Čestného uznání na soutěži Pro Bohemia Ostrava a v listopadu 2017 dokonce obsadila na soutěži Pardubické dechy 3. místo. 

Své studium na konzervatoři zakončí absolventským koncertem za doprovodu Symfonického orchestru Pražské konzervatoře.

Je členkou komorního Dua saxofON A akordeON,  které je úspěšné na mezinárodních soutěžích, členkou Saxofonového orchestru Pro Bohemia, hostující hráčka Českého národního symfonického orchestru, Symfonického orchestru Akademie věd a v neposlední řadě i aktivní sólová hráčka. 

 

W. Strehle: "Umění oslovuje každého, kdo má schopnost je přijmout."